Tapicerka Samochodowa

czyszczenie tapicerki samochodowejpranie tapicerki samochodowej cennikPranie tapicerki samochodowej to skomplikowany i wieloetapowy proces. Piorąc wnętrza pojazdów, szczególnie tych najnowszych i wyposażonych w skomplikowane systemy elektroniczne należy zachować szczególną ostrożność i uważać aby nie przemoczyć materiału. W samych fotelach umieszczone są często poduszki powietrzne, elementy podgrzewające siedzisko i różnego rodzaju czujniki.

 

 

Jak wygląda dokładnie proces prania tapicerki w samochodzie? Składa się z poniższych etapów:

  1. Odkurzanie na sucho. W przypadku samochodów to bardzo ważna czynność i nigdy nie należy jej pomijać. W samochodzie jest bardzo dużo różnego rodzaju trudno dostępnych miejsc, zakamarków,  gdzie kurz, piach i brud gromadzi się często w olbrzymiej ilości. Dokładne odkurzenie pojazdu także w tych miejscach to połowa sukcesu i gwarancja udanego przeprowadzenia kolejnych etapów prania.
  2. Pranie, czyszczenie podsufitki. To najbardziej newralgiczna czynność w całym procesie. Warto pamiętać że podsufitka znajduje się w pozycji „do góry nogami” i stale poddawana jest działaniu siły ciężkości. Gdy podsufitka zostanie zmoczona jej ciężar wzrasta a klej, którym została przymocowana zostaje osłabiony. Dlatego bardzo ważne jest by podsufitki nie przemoczyć. Metoda jaką stosujemy do prania podsufitki nosi nazwę Bonnetowanie. W metodzie tej podsufitka nie zostaje przemoczona, a środki do bonnetowania nie rozpuszczają kleju.
  3. Pranie foteli, kanap i wykładziny podłogowej. Czynność ta jest w zasadzie bardzo prosta i mało ryzykowna. Należy jedynie pamiętać by nie przemoczyć zbytnio siedzeń, żeby zamoczeniu nie uległa znajdująca się w nich elektronika. Kanapy i fotele pierzemy za pomocą tradycyjnej metody prania ekstrakcyjnego, poprzedzonego wcześniejszym rozpuszczeniem brudu za pomocą wysoko zasadowego preparatu tzw. Presprayu.

pranie tapicerki samochodowej

  1. Pranie tapicerki w boczkach drzwi. To również prosta czynność, lecz podobnie jak przy praniu foteli wymaga zachowania ostrożności i zwrócenia uwagi na to by nie zamoczyć znajdujących się w drzwiach przełączników sterujących otwieraniem szyb, centralnym zamkiem itp.
  2. Pranie dywaników welurowych. Dywaniki pierzemy na zewnątrz pojazdu za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego Karcher.
  3. Kontrola jakości. Na tym etapie po dokładnym sprawdzeniu poprawiamy ewentualne miejsca w których nie został usunięty brud, lub w których pozostały plamy. Staramy się ze wszystkich siedzeń odciągnąć dodatkowo jak największą ilość wilgoci.

W sześciu powyższych punktach zamyka się całkowicie proces prania tapicerki. Aby jednak auto było w pełni czyste oferujemy naszym klientom usługi dodatkowe takie jak:

Profesjonalne czyszczenie (regeneracje) elementów plastikowych we wnętrzu pojazdu.

Profesjonalne czyszczenie szyb samochodowych, pozwalające usunąć resztki klejów po różnego rodzaju winietach, żywicę i inne trudne do usunięcia zwykłymi środkami zanieczyszczenia.

Konserwację uszczelek w całym samochodzie.

Sanifikację wnętrza pojazdu za pomocą specjalnego, bakteriobójczego preparatu do odświeżania i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów (nikotyna, mocz, ryby, stęchlizna itp.).

Pierzemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, ciągniki siodłowe TIR i inne pojazdy.

W celu dokładnego uprania pojazdu zachęcamy do pozostawienia go w naszej pralni stacjonarnej, która znajduje się w Warszawie przy ulicy Spornej 2f. Chcąc pozostać elastycznym i dopasować się do potrzeb klienta możemy przeprowadzić wszystkie czynności prania również u klienta w domu lub w firmie.

Z powodu częstych wyjazdów do klientów, przed przyjazdem do naszej pralni prosimy o kontakt telefoniczny.

Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania
tel. 698693243
mail. info@czyszczenie24.pl

 

[nggallery id=4]