Dywany i Wykładziny

cennik12Pranie dywanów to pozornie bardzo prosta czynność. Praktyka jednak pokazuje, że aby skutecznie czyścić dywany należy posiadać solidną wiedzę na temat materiałów z jakich dywany są zrobione, oraz znać różnego rodzaju sposoby i posiadać odpowiednie środki chemiczne na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń.  Działając w branży prania dywanów i wykładzin przez kilka lat, zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które pozwoliło nam na wypracowanie dwóch niezwykle skutecznych metod.

Pranie dywanów średnio zabrudzonych i pranie wykładzin.

Pranie dywanów ekstrakcyjneDywany i wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia można skutecznie uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu. Sposób, który stosujemy do prania średnio zabrudzonych dywanów nazywa się metodą ekstrakcyjną i charakteryzuje się tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje całkowicie suchy. Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów:

1 – bardzo dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro lub turbo szczotki.
2 – nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki takie określane są potocznie mianem prespray. Zazwyczaj są to bardzo mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13.
3 – wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego Karcher brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie.

 

Pranie dywanów bardzo brudnych.

Pranie dywanów na wskrośDywany, które są bardzo brudne zalecamy oddać do naszej pralni stacjonarnej. Pozwoli nam to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu które określa się mianem „pranie na wskroś”. Pranie takie składa się z następujących etapów:

1 – trzepanie mechaniczne w specjalnie skonstruowanym do tego celu pomieszczeniu.
2 – odkurzenie dywanu.
3 – kąpiel dywanu w basenie ze środkiem piorącym. Czas kąpieli dywanu w specjalnym basenie zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i rodzaju materiału z którego dywan został zrobiony. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za pomocą szorowarki tarczowej i szorowarki walcowej typu duplex.
4 – zmycie urządzeniem ciśnieniowy rozpuszczonych zanieczyszczeń.
5 – usunięcie z dywanu nadmiaru wilgoci.
6 – suszenie dywanu w specjalistycznej susarni
7 – po całkowitym wyschnięciu dywany są ponownie odkurzane i szykowane do odbioru.

 

 

Te dwie powyższe metody prania dywanów pozwalają nam dopasować się do Państwa potrzeb. Możemy przeprowadzić czyszczenie zarówno u Państwa w domu lub w firmie, jak i w naszym punkcie stacjonarnym, który znajduje się w Warszawie na ulicy Spornej 2f.

Z powodu częstych wyjazdów do klientów, przed przyjazdem do naszej pralni prosimy o kontakt telefoniczny.

Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania
tel. 698693243
mail. info@czyszczenie24.pl

 

[nggallery id=3]